Rowell Ranch rodeo

Rowell Ranch rodeo

Obyvatelé severní Kalifornie mají prý mnoho věcí, na které mohou být hrdí. Žijí prý v té nejkrásnější části světa, která je obklopená sněhem, horami a celoročně nejlepším počasím v celých Spojených státech. Z historie mezi nejvýraznější patří ale lidé, kteří jsem přišli jako pionýri. Mezi ně patřili Dave Packard, Bill Hewlett, Steve Jobs, nebo Harry Rowell, který je znám jako rodeový král západu.

Rowell ranch se nachází mezi Castro Valley a Pleasantonem. Je to „chudý“ ranch o rozloze 3.000 akrů, pokrývá i Pleasantonský hřeben a rozprostírá se až k Dublinskému kaňonu. Sám Harry Rowell se narodil 11.listopadu roku 1891 v Anglii. Spojené státy navštívil jako člen královské námořní jednotky. Mezi místními obyvateli bylo vyřčeno mnoho příběhů o tom, jak se stal Američanem z Kalifornie a do své rodné země se již nikdy nevrátil. Když prý spatřil nádhernou přírodní scenérii, rozhodl se zde usadit natrvalo. Choval krávy, pěstoval slepice a začal žít svůj americký sen. Vlastnil jedny z největších jatek v okolí, spolupracoval se světově uznávanými sedláři a po mnoho let byl největším dodavatelem dobytka na rodea konaných po celém západě. Říkali mu proto rodeový král západu. Zajišťoval dobytek i pro první Grand National Exhibition v San Francisku pořádaného roku 1941. Po roce 1952 byl už jen rančer a choval svůj vlastní dobytek, který využíval na svém každoročním velkém rodeu na Rowell ranči.

Rowell ranch je v současné době schváleným a uznávaným rodeem pod hlavičkou Professional Rodeo Cowboys Association. Ranch musí tedy dodržovat směrnice a pravidla této organizace, lidsky zacházet a chránit všechna zvířata účastnící se jejich rodeí. Samotné pořádání Rowell Ranch rodea se nese v duchu maximální bezpečnosti. Všechny ohrady i aréna jsou vypodloženy tak, aby minimalizovali úraz dobytka. Při každém rodeu je přítomný veterinář, který provede kontrolu dobytka před každým vystoupením. Chtějí se přesvědčit o dobrém stavu dobytka, který je fyzicky schopen vystoupit. Dodavatelé dobytka disponují mobilní ambulancí vybavenou pro rychlý transport každého zraněného zvířete na kliniku. Pořadatel a bullteam mnoho hodin před zahájením zajišťují dobrý stav arény – vyčnívající hřebíky jsou odstraněny, ohrady dobře drží, výpustě a držící malé corraly musí být v naprostém pořádku. Je zde komise, která na vše dohlíží a zabezpečuje tak maximální ochranu všech zúčastněných.

Letošní rodeovou královnou je místní 20ti letá Amanda Delaplane, která si dle jejích slov korunovací splnila svůj dětský sen. Rowell ranch také každý srpen pořádá rodeo pro jezdce mladší 18ti let a vypisují na 19 (!) disciplín mezi které patří Calf Roping, Team Roping, Barrel Racing apod. Mladí jezdci se rozděluji do kategorie juniorů (6–13 let) a seniorů (14–18). Když budete mít cestu do USA navštivte výroční 88.ročník Rowell Ranch rodea, jenž se koná 17 a 18.května 2008.

Zpět na Ostatní

Kalendář akcí

<< Červen 2020>>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Všechny letošní akce:

  podrobnosti  Pořadatelské ranče


  Staň se fanouškem

  Naši partneři

  Mediální partneři

  TOPlist