Steffen Schorcht - majitel německého Twin´s Ranch

Steffen Schorcht - majitel německého Twin´s Ranch

Po skončení německé rodea na Twin´s Ranch (konaného 11.9.2007) jsme měli možnost se všemi odebrat do restaurace ranče a zde udělat rozhovor s jeho majitelem Steffenem Schorchtem. I přes celodenní únavu ochotně odpovídal na všechny mé otázky. Zajímala mě především organizace E.R.C.A. (European Rodeo Cowboy Association), pořádání rodeí na německé půdě a celkový vývoj evropského rodea.

Řekni nám něco bližšího o E.R.C.A., pro nás to je poměrně neznámá organizace……
Tuto organizaci založil v roce 1971 američan Alan Jacobs. Má tedy více jak 35ti letou tradici. Jeho členové jsou z Francie, Ameriky, Německa, Belgie a dalších evropských zemí. Vzpomínám si, že v 90. letech dorazila i k Vám do Čech. Byl to především business, který přilákal spoustu sponzorů a diváků. Byla to velká show. E.R.C.A pořádala až sto rodeí ročně, každý víkend se jezdilo rodeo.

Kolik má E.R.C.A. přibližně členů a aktivních jezdců? Které disciplíny vypisuje? A dle jakých regulí se jezdí?
Členů je přibližně 100, aktivních jezdců kolem 60ti. Závodí se v osmi disciplínách: Saddle Bronc, Bareback, Bull Riding, Wild Horse Race, Barrel Race, Pole Bending, Rescue Race a Calf Roping. Alan přivezl pravidla rodeí z US, ale musel je s drobnými změnami přepsat na evropský standart.

Jak vypadá současný stav E.R.C.A?
Každoroční počet rodeí se ustálil na 8 – 10. Důvodem jsou protesty ochránců zvířat, kteří ostře vystupují především proti ostruhám……

Jsou disciplíny proti kterým vystupují nejostřeji?
Určitě. Výrazně vystupují proti Team Ropingu, Wild Horse Race a Calf Ropingu, který jsme mohli jezdit stejně jako v US, tedy laso omotat kolem hrušky sedla, povalit tele a svázat mu tři nohy. Teď už to nejde……

Jak vypadá Mistrovství E.R.C.A.?
Koná se každoročně jako vyvrcholení celé sezóny. Pořádá se pokaždé na jiném místě. Mezi jedno z nejlepších patřilo mistrovství E.R.C.A v Pullman Ci­ty.

Řekni nám něco o svém ranči? Jak vznikl nápad žít život cowboye na německé půdě?
Twin´s Ranch nemá dlouholetou tradici. Nejdříve byla práce s koňmi a dobytkem moje hobby, teď se z toho stal business. Na našem ranči máme penzion, restauraci, ustájíme koně, pořádáme kurzy, výuku jízdy na koni, dovolené apod. Jednoduše je náš ranč k dispozici úplně pro každého.

Letos si třikrát pořádal clinic s dobytkem. Je o něj velký zájem?
Všeobecně v Německu stále stoupá zájem o práci s dobytkem. Proto jsem ještě se třemi mými kamarády před rokem založili Ranch and Cow Horse Association. Pořádáme kurzy pro lidi, kteří se chtějí naučit pracovat se svým koněm a dobytkem, rozvíjet své dovednosti a ty pak třeba následně vyzkoušet na rodeích. Většinou jsou to jezdci, kteří se věnovali klasickému ježdění, zalíbil se jim westernový styl a začali se jemu učit. Pak už je jen krůček ke cattle rinding.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na další rodeo v Linda, kam opět zamíří zástupci ranče Halter Halley, tentokrát posíleni i o Kristýnu Tesařovou.

Zpět na Rozhovory

Kalendář akcí

<< Květen 2020>>
Po Út St Čt So Ne
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Všechny letošní akce:

  podrobnosti  Pořadatelské ranče


  Staň se fanouškem

  Naši partneři

  Mediální partneři

  TOPlist